Wesele z dwoma kamerzystami?

Młode pary podczas ustalania szczegółów ceremonii często są zaskoczone, dlaczego wesele nagrywa dwóch operatorów. Odpowiedź jest bardzo prosta. Pozwala to na jeszcze ciekawszy materiał i możliwość realizacji wesela w czasie rzeczywistym i użycie większej ilości sprzętu.

Jako profesjonaliści pragniemy, aby nasze filmy zawierały jak najwięcej różnych ujęć nagrywanych z innych miejsc oraz przy użyciu innych obiektywów. Przykładem może być przygotowania Młodej Pary. Możliwość realizacji ujęć z dwóch miejsc, dwoma różnych sprzętami powoduję, że zapinanie guzików sukni ślubnej Panny Młodej zyskuje nową perspektywę i jest dużo ciekawsza dla oka. Moim ulubionym momentem dnia zaślubin jest „first look”,czyli pierwsze spotkanie Młodej Pary. Przy wykorzystaniu dwóch operatorów scena ta zyskuje dodatkowej dynamiki oraz różnego spojrzenia na tą piękną chwilę.

Popularne w ostatnim czasie ujęcia powietrzne realizowane przez drona, możliwe są tylko i wyłącznie w obecności dwóch operatorów, gdyż przejście z ujęć z podstawowej kamery na drona jest czasochłonne i mogłoby skutkować brakiem nagrania ważnych scen z ceremonii ślubnej.  Jednak najważniejszym plusem wykorzystania dwóch operatorów jest nagrania pochodzące z kościoła. Dodatkowy operator powoduję, że zyskujemy ujęcia z każdego miejsca w kościele. Mobilność kamerzysty powoduje, że obejrzane nagrania zaskakuję nawet samych aktorów J

Przechodząc do sali weselnej, zyskujemy dodatkowy czas, który jest niezwykle cenny. Zazwyczaj przyjazd z kościoła na sale jest bardzo szybki, dlatego czasu na odpowiednie przygotowanie jest mało. Podczas samego przywitania pojawia się wiele momentów, których nie da się powtórzyć, dlatego musimy być w pełnej gotowości. Podczas zabawy weselnej ujęcia z dwóch kamer powodują wprowadzenie dynamiki do filmu, umożliwiają skupienie się na szczegółowych scenach, które tego dnia są kluczowe.

 

5 Comments

  1. Skoro twój blog jest miejscem ciekawostek, ciekawi mnie, czy korzystasz z nietypowych źródeł, takich jak stare księgi czy niszowe czasopisma, aby odkryć mało znane fakty do wykorzystania w treściach?

  2. To nie tylko tekst, to podróż przez strumień myśli autora, gdzie każde zdanie jest jak etap podróży, prowadzący czytelnika przez zakamarki tematu, ukazując nieznane wcześniej perspektywy.

  3. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca do odwiedzenia w sieci – ten blog to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, gdzie każdy artykuł przynosi nowe spojrzenie na tematy, które mnie interesują, i zachęca do refleksji nad nimi, co sprawia, że codziennie wracam tu z jeszcze większym zaciekawieniem i oczekiwaniem na kolejne wpisy!

  4. Znalezienie tego bloga było dla mnie jak odkrycie skarbu – jego wysoka jakość treści, klarowna prezentacja i zaangażowanie w dostarczanie wartości dla czytelników sprawiają, że chcę spędzać tutaj godziny, wchłaniając każde słowo i czerpiąc inspirację do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego!

  5. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca do odwiedzenia w sieci – ten blog to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, gdzie każdy artykuł przynosi nowe spojrzenie na tematy, które mnie interesują, i zachęca do refleksji nad nimi, co sprawia, że codziennie wracam tu z jeszcze większym zaciekawieniem i oczekiwaniem na kolejne wpisy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *